„(Dirbančios) motinos portretas“

Lietuvos bibliotekininkų draugija pristato Marinos Cavazzaʼos (nuotraukos) ir Eglės Kačkutės (tekstas) parodą „(Dirbančios) motinos portretas“ apie išsilavinusių motinų migrančių gyvenimo ir profesinius pasirinkimus bei galimybes.
Paroda iki gegužės 8 d. bus eksponuojama Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos parodų salėje. Parodą remia Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos: https://literaturairmenas.lt/publicistika/dirbancios-motinos-portretas

Žilvinas Beliauskas. Kitoniškumo refleksijos, kultūrinio polilogo ir atminties regeneracijos siekis

Viena vertus, Vilniaus žydų viešoji biblioteka – tarsi laikotarpio padiktuotas ir dėsningai gimęs projektas, kita vertus – tarsi „trenkta“ ir visiškai atsitiktinai susimaterializavusi idėja, kuri Sergejaus Kanovičiaus žodžiais, „turi Dados“. Kažkokiu keistu būdu „tokio hipio iš New York’o“, kaip sakė Emanuelis Zingeris, svajonė tapo realybe, nors iš tiesų jis jei ir hipis, tai iš San Diego, nes būtent iš tenai atvyko į Lietuvą. Tai Wymanas Brentas, kurį galima drąsiai „kaltinti“ dėl šios bibliotekos atsiradimo – tai jo mintis ir jo pradinė kolekcija.

Skaityti daugiau

Astrida Petraitytė. Rudens kupa

Viena 2012-uosius yra paskelbusi Gustavo Klimto metais. Parodą atidarant sveikinimo žodį tarė bibliotekos direktorius Petras Zurlys, atkreipęs dėmesį, kad čia eksponuojami ir Gustavui Klimtui skirti leidiniai iš Austrų literatūros bei Meno skaityklų, ir Austrijos ambasadorius dr. Helmutas Kolleris, paraginęs su dailininko originalais susipažinti Vienoje, jei tik bus proga lankytis Austrijos sostinėje.

Skaityti daugiau