Skaitytojus pasitinka ne tik knygos

Seimas 2016 metus paskelbė Bibliotekų metais. Taigi bibliotekų atstovai tikisi, kad šie metai bus kaip niekada geri, nes tiek bibliotekoms, tiek jų darbuotojams bus skirta dėmesio ir jis bus parodytas ne tik gražiomis kalbomis.

Apie bibliotekos problemas ir veiklą pasisako Gerda Putnaitė ir Onutė Juršėnienė.

Skaityti daugiau…

 

 

Bibliotekoje – virtuali poeto A. Mickevičiaus virtuali galerija

Gruodžio 11 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, susitikimų erdvėje „Po skliautu“, bus pristatyta Adomo Mickevičiaus virtuali galerija. Tyrėja Edita Sėdaitytė supažindins su bibliotekoje ilgus metus kaupto Mickevičianos fondo turiniu, o filologė Agnė Jočytė papasakos apie poeto fenomeną. Virtualios galerijos kūrėjai tikisi, kad patraukliai pristatyta A. Mickevičiaus kūryba ir gyvenimas paskatins žmones daugiau domėtis šia iškilia asmenybe, skaityti poeto kūrinius, didins tautinį sąmoningumą ir stiprins meilę tėvynei. Išsamiai ir patraukliai pateikta poeto gyvenimą įprasminanti medžiaga bus ypač įdomi ir naudinga vaikams, jaunimui ir į užsienį išvykusiems lietuviams.

Skaityti daugiau…

Marcelijus Martinaitis: Svarbiausia, kad žmonės vis dar skaito

Petras ZURLYS, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius:
Kai atostogauju, ir aš su malonumu renkuosi lengvesnio turinio knygą, ir nieko čia nematau blogo. Kiekvienas turime teisę rinktis, ką skaityti: vienus labiau traukia klasika, kitus – filosofinė ar istorinė literatūra, detektyvai, ekonominė tematika ar mokslinis turinys. Tegu tik žmonės skaito.

Vertinant tai, kokioje gilioje duobėje šalies bibliotekos dėl smarkiai sumažinto finansavimo buvo atsidūrusios prasidėjus ir įsivyravus krizei, galima tik pasidžiaugti, kad pamažu situacija keičiasi, kad iš tos duobės jau kopiame.

Skaityti daugiau

Vėl su Maironio žodžiu lūpose

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vakar atidaryta dailininko Edmundo Ragožiaus tapybos paroda „Debesų takais“, poeziją skaitė ir naują knygą pristatė poetas Danielius Sobeckis. Šiandien čia vyks „Poezijos pavasarėlis“, skirtas Maironio jubiliejui, ir bus paskelbta geriausia praėjusių metų verstinė knyga, o ketvirtadienį įteikta Dominyko Urbo premija už vertimo debiutą ir metų redaktoriaus premija „Auksinė lupa“. Lietuvos technikos biblioteka balandžio 26 ir 27 dienomis žada nudžiuginti skaitytojus ekskursija po biblioteką su pačiu Evaldu Purliu, šio pastatų komplekso, buvusio Jėzuitų noviciato, restauracijos projekto vyriausiuoju architektu. Dar viena dovana skaitytojams šią savaitę šioje bibliotekoje: nemokamas LIBIS pažymėjimas, galiojantis beveik visose Lietuvos viešosiose bibliotekose.

Skaityti daugiau