Populiarėja intelektualus laisvalaikio praleidimo būdas

Skaitytojų arba knygų klubai šiuo metu išgyvena tikrą renesansą. Aptarti perskaitytų knygų žmonės renkasi ne tik bibliotekose, knygynuose, bet ir kavinėse ar tiesiog buriasi namuose. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje Skaitytojų klubas veikia nuo 2005 metų. Apie jį kalbamės su vyriausiąja bibliotekininke Odeta Maziliauskiene.

Tai, kad visame pasaulyje daugėja įvairiausio formato knygų ar skaitytojų klubų, tendencija pastebima jau ne pirmus metus. Aptarti perskaitytą knygą žmonės renkasi ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose. Socialiniuose tinkluose veikia neformalios skaitytojų grupės, kur diskusijos apie knygas dažnai būna audringos, o įvertinimai svyruoja nuo „nuostabi“ iki „visiškai neverta dėmesio“.

Daugiau skaitykite Alfa.lt

A. Mickevičiaus bibliotekoje – įdomių renginių gausa

Spalio mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks daug nemokamų renginių: ir muzikinių, ir literatūrinių, ir skirtų šeimoms su vaikais. Kviečiame sužinoti išsamiau apie juos ir sakome: „Iki pasimatymo bibliotekoje!“

Spalio 15 d. 18 val. Didžiojoje salėje vyks Aleksandro Žirgulio ir Dominyko Urbo knygos „Laiškų dialogas“ pristatymas. Dalyvaus knygos sudarytoja, literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė, aktorius Eimantas Bareikis, literatas, asociacijos „Slinktys“ pirmininkas Juozas Žitkauskas.

Daugiau skaitykite portale Alfa.lt:
https://www.alfa.lt/straipsnis/50403216/a-mickeviciaus-bibliotekoje-idomiu-renginiu-gausa

Skatinti jaunimą skaityti padeda netradiciniai sprendimai

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, apie 35 proc. 12–16 m. paauglių save priskiria neskaitančiųjų grupei ir per pastarąjį pusmetį nėra perskaitę nė vienos knygos.

Tarp suaugusių žmonių šis skaičius šokteli dar labiau – net apie 54 proc. jų neskaito knygų. Specialistų teigimu, neskaitantys šeimos nariai, draugai, augantis technologijų naudojimas ar mažas visuomenės aktyvumas neskatina paimti į rankas knygos, todėl ilgainiui paaugliai praranda susidomėjimą literatūra arba paprasčiausiai teigia neturintys jai laiko. Misijai ilgam įdiegti skaitymo įprotį bei parodyti jo teikiamą naudą ir malonumą ryžosi Lietuvos bibliotekos – visą vasarą skelbė įvairius konkursus ir akcijas, o dabar atidarė jau antrus metus iš eilės vykstantį „Skaitymo festivalį“.

Skaityti daugiau…

Knygų mylėtojai nudžiugti gali vos tik iškėlę kojas iš namų

Nors knygų mylėtojai naujų leidinių perka daug, bet bibliotekas naujienos pasiekia itin retai. Didžiųjų bibliotekų vadovai pastebi: dažnas skaitytojas, jei jau atneša knygų, tai tokių, kurios tinkamos tik makulatūrai.

Leidiniams, dėl kurių skaitytojai registruojasi eilėse, valstybė nespėja skirti tiek lėšų, kiek jos brangsta. Visgi ne vien blizgančiose knygynų lentynose ar bibliotekose galite surasti įdomiausių knygų. Jos gali būti visai nemokamos ir labai arti jūsų.
Skaitykite daugiau…

Bibliotekos imasi drastiškų priemonių: skolininkų ieškos profesionalai

Nors bibliotekininkės ir geranoriškos bei skolininkų nebara, dalį skaitytojų vis tik tenka perduoti įvairioms skolų išieškojimo įmonėms. Skolininkų esą yra nedaug, nes vėluojantys skaitytojai gauna kelis priminimo laiškus grąžinti leidinius. Tačiau priminimai ir juo labiau bibliotekų baudos knygų grąžinti laiku visai nemotyvuoja.
Štai iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos pasiskolinus šį „Frankenšteiną“, per metus prikapsėtų vos dviejų su puse eurų bauda. Siaubą keliantis romanas piktybiškiems skolininkams turėtų sukelti tik juoką – mat dabar knygynuose naujausią šios knygos leidimą galima įsigyti už 3 su puse euro. Tad knygos negrąžinti į biblioteką iš esmės apsimoka iki pusantrų metų.

Skaitykite daugiau…