Baigiantis metams tradiciškai renkami geriausi Vilniaus ir Alytaus regionų bibliotekininkai. Konkurso „Riešutas“ finalas vyko nuotoliniu būdu, jo metu ir paaiškėjo geriausieji iš geriausiųjų. Daugiau skaitykite: http://dainavosgidas.lt/paaiskejo-geriausi-alytaus-regiono-bibliotekininkai/
Category Archives: Dainavos gidas.lt
Dainavos krašto pasakojimai internete
Šiais metais sukurta nauja kraštotyros informacijos interneto svetainė Dainavos kraštas (dainavoskrastas.lt), kurioje kiekvienas, besidomintis savo gyvenamąja vietove, ras įdomios, naudingos ir patikimos informacijos apie turtingą šio krašto istoriją, tradicijas, žymius žmones. Planuojantys pakeliauti po Dainavos kraštą ar netikėtai tapę vietos gidais galės pasinaudoti interneto svetainės žemėlapiu, kuriame sužymėti 125 šio krašto objektai – kulto pastatai, gamtos objektai, įvairūs muziejai, memorialinės lentos, skulptūros, kapinės, istorijos, archeologijos, architektūros paminklai bei paminklai žymiems žmonėms. Alytaus krašto gyventojai Lidijai Gruodienei patiko naujoviška informacijos pateikimo forma ir tai, kad kraštotyros interneto svetainėje galima surasti naujų, iki šiol nežinotų dalykų. Po apsilankymo šioje svetainėje jai kilo noras dar kartą nuvykti į kai kurias vietoves ir į viską pažvelgti kitu žvilgsniu.
Atidaroma nauja virtuali galerija Adomui Mickevičiui
Adomas Mickevičius yra vienas žymiausių romantizmo epochos literatūros atstovų pasaulio literatūroje, savo kūriniuose aprašęs ir garsinęs Lietuvą ir jos žmones. Poeto atminimas įamžintas įvairiais būdais. Vien tik Vilniuje veikia du muziejai, atidengtos 6 memorialinės lentos, pastatyti du paminklai, poeto vardu pavadinta gimnazija, gatvė, vienas iš senojo Vilniaus universiteto kiemų ir biblioteka. Vilniaus apskrities viešajai bibliotekai poeto vardas suteiktas prieš 60 metų minint 100-ąsias A. Mickevičiaus mirties metines. Tai buvo impulsas, paskatinęs biblioteką kaupti Mickevičianos kolekciją. Šiandien joje yra daugiau nei 1000 leidinių – tai vertingos, įspūdingai iliustruotos, dažnai antikvariatuose įsigytos knygos, dauguma jų lenkų kalba. Seniausia knyga šiame fonde yra pirmasis poemos „Ponas Tadas“ leidimas, pasirodęs Paryžiuje 1834 metais.
Didžiausias iššūkis bibliotekoms – pritraukti paauglius
Vaikų literatūros tyrinėtojo dr. Kęstučio Urbos teigimu, jaunimui skirta lietuvių literatūra, dar visai neseniai išgyvenusi krizę, ima sparčiai atsigauti – vaikams ir paaugliams skirtų knygų sąrašas kasmet tampa vis ilgesnis. Vis dėlto, bibliotekininkams pritraukti jaunuosius skaitytojus nėra lengva užduotis ne tik todėl, kad biblioteka ne visuomet turi galimybę įsigyti naujausias knygas, bet ir dėl to, kad paaugliai paprasčiausiai nežino apie platų bibliotekų paslaugų spektrą.