„Dauguma esame kentėję nuo galvos skausmo…“


„Lietuvos rytas“ komentuoja šalies kultūros įstaigų, ypač biudžetinių, būklę Kultūros ministerijai skiriant nepakankamą finansavimą. Primenama situacija E. Banionytės vadovaujamoje sostinės A. Mickevičiaus bibliotekoje, kasmet susiduriančioje su nepritekliais baziniams poreikiams, knygoms, situacija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kurio vadovas J. Sakalauskas pagrasino, kad teatras gali būti priverstas pristabdyti veiklą, nes jo skola kasmet auga, o valstybės dotacijos nepakankamos. Kultūros ministras M. Kvietkauskas nemano, kad padėtis yra išties tokia katastrofiška.

„Dauguma esame kentėję nuo galvos skausmo…“ // Lietuvos rytas. – 2019, rugpj. 14, p. 2.

Kultūros įstaigas ministras guodė patarimais

„Jei požiūris nesikeis, dėl valstybės finansavimo stokos mums teks kabinti spynas“, – pagrasino Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovai. Liepos 25 d. Seime konservatorių frakcijos posėdyje dalyvavę Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas J. Sakalauskas ir Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė E. Banionytė skundėsi katastrofišku lėšų stygiumi jų vadovaujamose įstaigose. Tokia situacija, anot vadovų, susidarė 15 proc. sumažinus asignavimus valstybinėms įstaigoms. Jei šįmet negaus papildomo finansavimo, įstaigos turės pristabdyti veiklą. Po susitikimo konservatorių lyderis G. Landsbergis kreipėsi į premjerą S. Skvernelį ir laikinąjį kultūros ministrą M. Kvietkauską dėl susidariusios kritinės padėties kultūros įstaigose. Apie M. Kvietkausko požiūrį į padėtį.

Kultūros įstaigas ministras guodė patarimais//Lietuvos rytas, 2019 07 26, p. 4

Popieriui neliko pinigų

Apie tai, kad A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje šiuo metu nėra elementarių higienos priemonių, o direktorė E. Banionytė įspėja, kad netrukus gali būti išjungta elektra ar vanduo. Metų pradžioje buvo pabaigta bibliotekos rekonstrukcija, tam skirta 4,37 mln. eurų ES lėšų, o šiandien bibliotekoje jau nėra net tualetinio popieriaus. Finansavimas bibliotekai šiemet buvo apskritai mažesnis, nei poreikiai. Pinigai liepos mėnesį pasibaigė. Tokia situacija susiklostė, nes visoms kultūros įstaigoms planuojant šių metų biudžetą eilutė prekėms ir paslaugoms buvo sumažinta 15 proc. Kultūros ministerija apie situaciją žino.

Popieriui neliko pinigų. – Iliustr. // Lietuvos rytas. Sostinė. – 2019, liep. 20, p. 4.

Už 4,37 mln. rekonstruotoje bibliotekoje neliko pinigų nei elektrai, nei tualetiniam popieriui

Adomo Mickevičiaus bibliotekos lankytojai turėtų atsinešti ir savo tualetinio popieriaus, nes prispaudus reikalams jo šios įstaigos darbuotojai nepasiūlys. „Atsiprašome už laikinus nepatogumus, higienos priemonių įsigysime, kai tik LR kultūros ministerija paskirs finansavimą“, – toks skelbimas kabo A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Skaitykite daugiau…

Dešimtmetį remontuotoje bibliotekoje – staigmenos knygų mylėtojams

Už daugiau nei 4 mln. eurų atnaujintoje Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje – erdvės patogiai ir tyliai padirbėti ar tiesiog pasiklausyti vinilinių plokštelių. Po rekonstrukcijos  sausio 2 dieną duris atvėrusioje A.Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje galima apsilankyti kaip muziejuje. Istoriniame pastate atidengta kelių šimtų metų sienų tapyba, lipdiniai, išsaugotos visos 13 koklinių krosnių.

Skaityti daugiau…

Bibliotekos remontas truko 10 metų

Po rekonstrukcijos duris Vilniuje atvėrė A. Mickevičiaus viešoji biblioteka. Istoriniame pastate atidengta kelių šimtų metų sienų tapyba, lipdiniai, išsaugotos visos 13 koklinių krosnių. Po darbų bibliotekoje buvo supaprastinta leidinių skolinimasis ir grąžinimas, atnaujintos erdvės individualiam, grupiniams ir kūribiniam darbui, poilsiui ir bendravimui. Apie bibliotekos pastatą pasakoja bibliotekos direktorius P. Zurlys.

Lietuvos rytas//Sostinė. – 2019, saus. 5, p. 7.

Prezidentė aplankė atnaujintą A. Mickevičiaus biblioteką

Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė trečiadienį duris po rekonstrukcijos atvėrusią Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką. „Labai gražus darbas ir labai tikiuosi, kad matant archyvus, kiek daug knygų, ir nučiupinėtų, ir naudotų… Tai reiškia, kad ir šiandien (…) mes matome ir vaikus, ir vyresnio amžiaus žmones, kuriems labai svarbu, kad ši biblioteka atsidaro, nes iš tiesų tai mūsų Senamiesčio identiteto dalis“, – žurnalistams sakė šalies vadovė.

Skaitykite daugiau… 

Skaitymo festivalyje neįgalieji žavėjo talentais ir nuoširdumu

Vis daugiau Lietuvos kultūrinių renginių tampa atviresni neįgaliesiems. Negalią turintys žmonės yra ne tik aktyvūs jų lankytojai, bet ir lygiateisiai renginių kūrėjai. Šiemet Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos organizuotame Skaitymo festivalyje savo programas parodė net du neįgaliųjų kolektyvai: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ įkurtas „Spalvų orkestras“ ir Vilniaus neįgaliųjų dienos centro teatro grupė.

Skaitykite daugiau…

Vytautas Jakštas. Net vieno cento auka meta įtarimo šešėlį

Jakštas, Vytautas. Net vieno cento auka meta įtarimo šešėlį : [pokalbis su projekto bendraamžiais 27 m. fizikais Vytautu Jakštu ir Domu Jokubauskiu / užrašė] Arūnas Dumalakas. – Iliustr. // Lietuvos rytas. -2014, bal. 12. Priedas: Sostinė, p. 4.

Apie projektą pastatyti iš milijono centų piramidę, o paskui pinigus paaukoti gabiems vaikams.