Marijus Gailius. Kai kultūra baigiasi sulig išviete: kodėl neužtikrinama ori įstaigų veikla?

Kultūros įstaigoms vėl trūksta lėšų: ruošdamasis šimtajam sezonui Nacionalinis operos ir baleto teatras pasitinka su opiomis skylėmis biudžete, o netgi centrinės bibliotekos negali apsirūpinti paprasčiausiais ištekliais – trūksta ne tik naujoms knygoms užsakyti, bet ir tualetiniam popieriui. Kartu kontūrus įgyja kultūrinės spaudos rėmimo modelis, kurio ne pirmą dešimtmetį laukia leidėjai – ar gali jie pagaliau tikėtis oraus finansavimo?

Žiūrėkite laidą

Lukas Keraitis. Kompiuterinių įgūdžių besimokantys vyresni žmonės nenori būti našta

Dažnai mėgstame pasigirti mūsų šalies interneto greičiu. Tačiau ar galime pasigirti ir žmonių kompiuteriniais įgūdžiais? Ko išmokti siekia dieninius kompiuterių kursus lankantys žmonės? Kas jiems sunkiausia?

Laidoje diskutuoja bibliotekininkė Karolina Šutova ir asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Klausyti įrašo

Bibliotekos su alkoholizmu kovos literateratūrinėmis vaistinėmis

2016 m. biblioteka nuo 1916 m. bibliotekos be tų naujų technologijų, aš manau, kad skiriasi savo atsivėrimu bendruomenei, visuomenei, ji žymiai paslaugesnė, turiningesnė, įdomesnė, informacijos, knygų gausa, „Žinių radijui“ sakė Adomo Mickevičiaus bibliotekos vadovas Petras Zurlys.

Skaityti daugiau…

Kuo biblioteka – ypatinga vieta?

 

Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų. Toks šūkis šiemet lydi prasidedančią nacionalinę bibliotekų savaitę, kuri biblioteką pristato kaip ypatingą vietą, padedančią žmogui kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo. Nuolatinis Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos lankytojas studentas Paulius sako, kad biblioteka jam – iš tiesų ypatinga vieta. Joje esą rami, kultūringa aplinka, galima neskubant semtis žinių ir idėjų.

Skaityti daugiau…