Deimantas Kniška. Dirbti gerai leidžiama neilgai

Kultūros ministerija kurpia planą, kaip atsikratyti ilgai dirbančių bibliotekų, kultūros centrų, muziejų, LRT vadovų. Jei planui pritartų ir Seimas, net ir gerai dirbantiems būtų pasakyta „ačiū, kad padirbėjote, bet mums jūsų nebereikia“, mat ketinama leisti įstaigai vadovauti ne daugiau nei dvi kadencijas iš eilės visai neatsižvelgiant, kad gal žmogus prisidėjo prie jos klestėjimo ir per visą savo karjerą sulaukė vien pagyrų.

Skaityti daugiau…

Danas Nagelė. Ir kultūros darbuotojai nori valgyti

Nagelė, Danas

Ir kultūros darbuotojai nori valgyti / Danas Nagelė. – Iliustr., portr. // Respublika. – 2013, rugs. 26, p. 2.

Rašoma, kad prie Vyriausybės rūmų Lietuvos kultūros darbuotojai surengė mitingą, kuriame buvo reikalauta padidinti mažas jų algas; kultūros darbuotojai paskelbė rezoliuciją, kurioje reikalaujama, kad Vyriausybė patvirtintų konkrečią kultūros darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą; jame kalbėjo Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos vadovas P. Zurlys, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja Laura, Lietuvos muziejų asociacijos vadovas R. Balza, kultūros ministras Š. Birutis bei kt. mitingo dalyviai.

Deimantė Zailskaitė. Akį paglostantys viršeliai

…„Iš to, kokia gausa žmonių susirinko į parodos atidarymą, galima spręsti, kad knygų įrišimas tikrai yra labai aktualus ir visiems įdomus“, – sako dailininkė ir restauratorė Virginija Ligeikienė. Prasidėjus XIII Nacionalinei bibliotekų savaitei, Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje menininkė pristatė personalinę knygų įrišimų parodą.

Skaityti daugiau