Ką šią vasarą skaito vilniečiai?

Vasarą galime skirti daugiau laiko poilsiui, kelionėms, iškyloms gamtoje ir… knygoms. Todėl Lietuvos viešosios bibliotekos jau ketvirtus metus organizuoja projektą „Vasara su knyga“. Jau ketvirtą vasarą iš eilės knygų mylėtojai dalyvauja „Skaitymo iššūkyje“, kurio tikslas – per 3 mėnesius perskaityti 5 knygas pagal nurodytas temas. Projekto kuratorės Gerda Putnaitė ir Milda Bieliauskaitė portalui „Kalba vilniečiai“ sutiko apžvelgti projekto rezultatus ir atskleisti, kokias knygas renkasi vilniečiai.

Skaityti daugiau…

„Dauguma esame kentėję nuo galvos skausmo…“


„Lietuvos rytas“ komentuoja šalies kultūros įstaigų, ypač biudžetinių, būklę Kultūros ministerijai skiriant nepakankamą finansavimą. Primenama situacija E. Banionytės vadovaujamoje sostinės A. Mickevičiaus bibliotekoje, kasmet susiduriančioje su nepritekliais baziniams poreikiams, knygoms, situacija Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kurio vadovas J. Sakalauskas pagrasino, kad teatras gali būti priverstas pristabdyti veiklą, nes jo skola kasmet auga, o valstybės dotacijos nepakankamos. Kultūros ministras M. Kvietkauskas nemano, kad padėtis yra išties tokia katastrofiška.

„Dauguma esame kentėję nuo galvos skausmo…“ // Lietuvos rytas. – 2019, rugpj. 14, p. 2.

Kone karališkai už 4,37 mln. eurų rekonstruotoje įstaigoje Vilniuje nėra kuo nusivalyti užpakalio

Dauguma esame kentėję nuo galvos skausmo, bet retas patyrė, kaip iš tikrųjų jaučiasi žmogus, kuriam galvą skauda nuolat, nuo ryto iki ryto, nuo 2018-ųjų iki 2019-ųjų. Galime svaičioti, kad tam žmogui greičiausiai nėra malonu, dėl to nemalonumo net norisi visiems skųstis, bet niekas nesutrukdys spėti, kad ilgainiui prie tos kančios, kaip ir prie skundų, priprantama, ji virsta savotišku malonumu, patvirtinimu, kad esi gyvas, įsivaizdavimu, kad be to nuolatinio skausmo ko nors trūktų ir imtum jaustis prastai – kaip mazochistas be sadisto.

Skaityti daugiau…

Viešėjo kolegos iš Adomo Mickevičiaus bibliotekos

Publikacija apie Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorės Emilijos Banionytės, pavaduotojos Andromedos Žandaravičienės ir Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovo Petro Zurlio viešnagę Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Griškevičienė, Rasa. Viešėjo kolegos iš Adomo Mickevičiaus bibliotekos. – Iliustr. // Gimtoji žemė. – 2019, rugpj. 7, p. 6.